Duolinki #1

Brak komentarzy

Podobnie jak wy ciągle znajdujemy nowe, ciekawe strony strony w internecie. Czytamy je, potrzebujemy przez chwilę porad, wiedzy i potem o nich zapominamy. Chcielibyśmy co jakiś czas podzielić się z wami ciekaamy rzeczami znalezionymi w sieci.

Poznajcie DuoLinki, gdzie publikujemy nieregularnie najciekawsze strony, profile w Social Media, filmy, informacje o ciekawych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że dzięki DuoLinkom również wy poszerzycie wiedzę, znajdziecie potrzebne informacje, zainspirujecie się lub po prostu mile spędzicie czas.

brandcolors.net

Na stronie brandcolors.net znajdziecie kody kolorów używanych w logotypach największych firm i marek. Strona działa bardzo prosto. W wyszukiwarce wpisujecie nazwę firmy lub logo, jakiego szukacie i pokazują się wyniki z kodami kolorów. Proste i szybkie narzędzie.

kod-kolory-marki-firmy-logo

All in London – Store Finder

Świetna wyszukiwarka sklepów w Londynie. Sklepy pogrupowane są alfabetycznie. Wybierasz nazwę i na mapie pojawiają się sklepy danej marki. Przyda się do zaplanowania do wyjazdu na zakupy w Londynie. Wyszukiwarkę znajdziecie na stronie  www.allinlondon.co.uk/directory/storefinders.php.

mapa-sklepow-w-londynie

Wyszukiwarka i mapa sklepów w Londynie

Rare Seeds czyli rzadkie nasiona

Szukacie rzadkich i egzotycznych owoców i warzyw? Na stronie www.rareseeds.com znajdziecie ich nasiona. Strona dla wszystkich smakoszy i ogrodników. Ponad 1800 rodzajów nasion warzyw i owoców z  75 krajów świata.

rzadkie-nasiona-Baker-Creek-Heirloom-rare-Seeds

 

Scamwarners czyli tropienie oszustów

W UK jest bardzo dużo wyłudzeń przez internet. Można trafić na dziwne strony i ogłoszenia lub otrzymać podejrzane e-maile. Podczas poszukiwania mieszkania możecie otrzymywać różne bardzo atrakcyjne oferty. Niska cena i ładne zdjęcia są ostrzeżeniem. My sprawdzamy adres e-mail nadawcy w ScamWarners na stronie www.scamwarners.com.

ostrzezenie przed oszustami wynajem mieszkania Londyn

Jak sprawdzić email czy nie jest to wyłudzenie

Wystarczy wpisać w wysukiwarce adres e-mailowy nadawcy i okaże się czy jest to wyłudzenie. Tak sprawdziliśmy adres Jessicacole11@outlook.com podczas poszukiwania mieszkania w Londynie. Jak podejrzewaliśmy to ogłoszenie o wynajęciu mieszkania było oszustwem. Nie dajcie się oszukać w Wielkiej Brytanii i wszystkie podejrzane wiadomości sprawdzajcie.

oszustwa wynajem mieszkan w londynie

Oszustwa w wynajmie mieszkań w Londynie

Depop czyli mobilne zakupy

Depop to aplikacja mobilna służąca głównie do sprzedaży ciuchów. Rejestracja jest bardzo prosta a interfejs aplikacji bardzo przypomina Instagram. Na kwadratowe zdjęcia ciuchów można nawet nakładać filtry 😉 W minutę wstawicie ciuchy do sprzedaży a jeszcze szybciej kupicie. Apka Depop ma też polską wersję językową.

mobilne-zakupy-aplikacje-depop-sprzeadaz-ciuchow

Aplikacja do sprzedaży ciuchów i zakupów online

Aplikacja Depop do ściągnięcia w Apple Store i Google Play.

Megabus czyli tanie podróżowanie

Najkrócej mówiąc Megabus to taki Polskibus. Najtańsza opcja na podróżowanie po Wielkiej Brytanii. Autobusy Megabus kursują również do Fracji, Włoch , Hiszpanii, Holandii, Belgii, Irlandii i Niemiec. Bilety na przejazd autobusem można kupić nawet za kilka funtów. Najtańsze bilety na przejazdy autobusami w UK znajdziecie na www.uk.megabus.com

megabus-tanie-podroze-bilety-autobusowe-uk-wielka-brytania

Trzeci najpopularniejszy polski blog w UK

Na koniec coś miłego. Ostatnio zostaliśmy ogłoszeni trzecim najpopularniejszym polskim blogiem w Wielkiej Brytanii. Ranking polskich blogów w UK przygotował  serwis  www.moneygrabbing.co.uk. Najbardziej spodobał się nam opis naszego bloga 😉

„……. Blog jest prowadzony przez małżeństwo Jarka oraz Alicję i opisują głównie podróże, ale jest cała sekcja o Wielkiej Brytanii. Więc ten blog to pozycja obowiązkowa dla każdego emigranta w szczególności dla tych, co znają UK z dwóch miejsca fabryka, dom i lotnisko. Moje pierwsze wrażenie jak wszedłem na blog i zacząłem go przeglądać to sobie pomyślałem łał, ależ oni profesjonalnie prowadzą tego bloga, jest tutaj wszystko jak powinno być. Zaznaczam to, gdyż sam prowadzę bloga i wiem jak to wygląda od kuchni. Dowiedziałem się, że małżeństwo prowadzi szkolenia i warsztaty i przeszkolili już ponad 8 tysięcy ludzi. Na pewno ta dwójka blogerów jest ciekawa … „

Ranking-blogów-wielka-brytania-TOP-10--blogów-o-życiu-w-UK

Takie wyróżnienia zdecydowanie motywują do dalszego blogowania 😉 Dzięki!

Prześcignęliśmy Hindusów

Według ostatnio opublikowanych statystyk Polacy są najliczniejszą grupą emigrantów mieszkającą w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2015 roku w UK mieszkało ponad 831 tys. osób urodzonych w Polsce. Po raz pierwszy prześcignęliśmy Hindusów. Na dalszych miejscach znajdują się Pakistańczycy, Irlandczycy i Niemcy. Swoją drogą nie wiedzieliśmy, że w UK mieszka tak dużo Niemców. Wyniki badań na stronie www.ons.gov.uk

ile polaków wielkiej brytanii emigracja

Źródło: www.ons.gov.uk

Warto zobaczyć

Jeszcze kilka ciekawych profili na Instagramie i stron www. Znaleźliśmy polskie pierogi w Londynie na www.instagram.com/pierogicompany i www.pierogicompany.com. Odkryliśmy kolejne serwisy dla influencerów Social Mediów, w tym Instagrama – InfluPl oraz BrandBuddies. Inspirujący blog Polki mieszkającej na Karaibach www.zyciepodpalmami.pl oraz świetny tekst na blogu Z pamiętnika Podróżoholika Dlaczego warto przyjechać do Ameryki Południowej. I na koniec wpis na naszym blogu, który mogliście przeoczyć – Królewieckie – 17. województwo Polski.

Prezent

Gdy przygotowywaliśmy wpis na blogu o aplikacji PRISMA przejrzeliśmy nasze zdjęcia na Instagramie i wybraliśmy najciekawsze zdjęcia z Londynu. W weekend opanowała nas mania Prismy i przerobiliśmy mnóstwo zdjeć z ciekawych miejsc w Londynie. Zamiast spamować na Instagramie, stworzyliśmy galerię na blogu.

Teraz mamy prezent. Jeśli potrzebujesz darmowych zdjęć z Londynu do bloga, publikacji, strony internetowej i wszelkich niekomercyjnych zastosowań możesz je mieć od Duolook. Żadnych znaków wodnych, opłat.

Jeśli chcesz kliknij – Londyn zdjęcia do pobrania i ściągnij zdjęcia, które potrzebujesz. W galerii jest 70 zdjęć największych atrakcji turystycznych w Londynie.

Ciekawe zdjęcia z Londynu do pobrania za darmo

Ciekawe zdjęcia z Londynu do pobrania za darmo od Duolook

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Szukamy misiów w Londynie

Dziś znów jesteśmy na stacji Paddington, bo szukamy misiów Paddingtonów. W okolicy dworca kolejowego jest aż osiem z pięćdzięsięciu niedźwiadków. Rozpoczynamy naszą kolekcję misiów z Londynu. Dodajemy misie w kolejności znalezienia. Miś Paddington na dworcu Zaprojaktowany przez Michaela Bonda. Klasyczny wygląd.…

Ridley Road Market w Dalston

Po spotkaniu polskich blogerów w Londynie nie mogliśmy się oprzeć spacerowi po naszej dawnej dzielnicy. Przez pewien czas mieszkaliśmy w Hackney (tuż Hackney Wick i Parku Olimpijskim w Stratford), ale na targowisku Ridley Road Market w Dalston byliśmy po raz…

Grovelands Park – przestrzeń i ruch

Grovelands Park w Enfield położony jest w Southgate i Winchmore Hill. Znajdziecie tu dużo ptaków, duże otwarte przestrzenie. To jeden z ciekawszych parków w tej części Londynu.   Grovelands Park #london #southgate #igerslondon #visitlondon #instaplace #instaplaceapp #place #earth #world #duolook…
Ridley Road Market w Dalston
Hot pot w Pekinie
Menu