Aplikacja Prisma zmieni cię w artystę

Brak komentarzy

Zobaczcie największe atrakcje turystyczne Londynu zmienione w aplikacji PRISMA. Filtry fotograficzne zmieniają zdjęcia w artystyczne dzieła sztuki. Przejrzałem mojego Instagrama z ostatnich dwóch lat i wybrałem kilkanaście zdjęć z Londynu, które „odświeżyłem” na Prismie. Efekty przeszły moje oczekiwania. Zdjęcia przypominają obrazy w stylu Edwarda Muncha, Van Gogha czy Andy`ego Warhola.

Prisma to aplikacja mobilna, dzięki której zdjęcia będą przypominać artystyczne obrazy. Aplikacja od czerwca  jest dostępna na smartfony i tablety Apple. W iOS Apple Store pobrało ją dotychczas ponad 16 mln osób. W tym tygodniu udostępniona została wersja na Android i już ściągnięto ją ponad 2 mln razy. Twórcy aplikacji Prisma zapowiadają, że wkrótce artystyczne filtry będziemy mogli nakładać również na filmy. Aplikację Prisma można pobrać w Apple Store lub na Androida w sklepie Google Play.

Jak używać aplikacji Prisma? To bardzo proste. Wybiera się zdjęcie z biblioteki lub robi nowe. Zdjęcie można skadrować i obrócić. Później nakłada się wybrane filtry. Przesuwając palcem w lewo i praw na ekranie smartfona wybiera się natężenie wybranego filtra.

Jak działa aplikacja Prisma

Edytowanie zdjęć na aplikacji Prisma jest łatwe, wytarczy wybrać zdjęcie i wybierać spośród 30 możliwych filtrów.

Aby przerobić zdjęcie filtrem Prisma smartfon powienien być połączony z internetem, gdyż proces obróbki zdjęcia odbywa się na serwerach twórców aplikacji. To inaczej niż w przypadku Instagrama. Na Instagramie mamy podgląd zdjęcia jak zwyglądało po zastosowaniu filtra, Prisma działa inaczej. Algorytm Prismy wykorzystuje sztuczną inteligencję i CNN (sieci neuronowe) dostosowując nasze zdjęcia do stylu artysty. Brzmi niezwykle skomplikowanie, ale w końcu dzięki temu można zostać impresjonistą.

W związku z tym, że aplikacja łączy się z serwerami Prismy czasami pracuje wolniej, a nawet mogą pojawiać się komunikaty o braku możliwości edycji zdjęcia. Trzeba po prostu spróbować jeszcze raz obrobić zdjęcie. Ja zazwyczaj po wybraniu zdjęcia do przetworzenia klikam w 10 ulubionych filtrów i czekam na efekty. Zwykle w ciągu 20-40 sekund zdjęcia są gotowe. Po opublikowaniu wersji aplikacji Prisma na Androida serwery mogą znów zwolnić, bo na pewno przybędzie jeszcze więcej użytkowników. Dotychczas wgrano i „zprismowano” 400 mln zdjęć.

Opactwo Westminsterskie Londyn

Opactwo Westminster

londyn-prisma-rejs-po-tamizie

Rejs po Tamizie, w oddali widoczne Canafa Wharf.

Old Naval College w Greenwich atrakcje londynu

Old Naval College w Greenwich

Prisma zawiera 30 filtrów imitujących różne style. Nasze ulubione to Mononoe, Dreams, Mosaic, Udnie, Gothic, Roland, Wave, Roy Candy, Transverse Line, Red head i Urban. Wielbiciele selfie będą zachwyceni nowymi efektami i swoim wyglądem dzięki użytym filtrom. Ja używam aplikacji Prisma do zdjęć architektury, natury. Zobaczcie zdjęcia największych atrakcji Londynu przerobionie przez Prismę.

London Eye. Słynne atrakcje Londynu

Coca-Cola London Eye

londyn-prisma-parlament

Parlametn i Big Ben

londyn-prisma-city-ogorek-gherkin

Gherkin i inne wieżowce w londyńskim City.

Londyn nieznane miejsca do zwiedzania

St. Pauls Cathedral widziana z tarasu One New Change

Wiele osób podnosi kwestię bezpieczeństwa aplikacji Prisma w związku z faktem, że stworzył ją ze swoim zespołem 25 letni Rosjanin Aleksiej Moiseenkow. W aplikację zainwestował Mail.ru, właściciel między innymi VKontakte (rosyjski Facebook). W związku z tym Prisma jest podejrzewana o wyłudzanie naszych prywatnych danych, które wykorzystają rosyjskie służby specjalne. Nie wiem na ile ta informacja powodowana jest rusofobią a na ile twardymi faktami.

Swoją drogą oddajemy naszą prywatność bez zastanowienia Amerykanom publikując na Facebooku, Instagramie, używając Google Gmail czy meldując się w Swarm (Foursqaure). Bezpieczeństwo to kwestia świadomego korzystania z internetu i dbania o wizerunek w sieci niż używanie rosyjskiej Prismy czy amerykańskiego Instagrama. Przeczytaj nasz wpis na blogu Prywatność w sieci jest fikcją.

Millenium-bridge-londyn

The Millennium Bridge nad Tamizą

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-07

Hyde Park

londyn-prisma-hammersmith-bridge

Hammersmith Bridge

londyn-prisma-kew-gardens

Palmiarnia w Royal Botanic Gardens w Kew

londyn-prisma-Lloyds-Building

The Lloyds Building w City

Używając aplikacji Prisma nie musiałem się nigdzie rejestrować, podawać swoich danych czy logować się przez konto Facebook, Google czy Vkontakte (w przeciwieństwie do innego rosyjskiego wynalazku Ostagram, tutaj zarejestrowałem się podając moje konto Vkontakte). Moim zdaniem korzystanie z Prismy jest bezpieczne, aczkolwiek oddajemy nasze zdjęcia właścicielom aplikacji i jeżeli lubimy zdjecia selfie to dzielimy się również naszym wizerunkiem.

Aplikacja Prisma na Androida

Tower Bridge w Londynie

londyn routemaster autobus

Kultowy londyński autobus Routemaster

londyn--stadion-chelsea-stamford-bridge

Stamford Bridge, stadion Chelsea Londyn

Aplikacja Prisma jest bezpłatna co nie znaczy, że twórcy nie zarabiają na niej. Do wyboru mamy sponsorowane filtry przez marki i tak obecnie można skorzystać z filtrów Palmolive oraz #GettUrban (aplikacja taxi). Prisma to nowe pole do podpisu dla marketingowców i stworzenia własnego unikalnego filtru i konkursu.

Pływalnia w Parku Olimpijskim w Londynie

Pływalnia w Parku Olimpijskim w Londynie

londyn-prisma-stadion-olimpijski

Wschodni Londyn i Park Olimpijski ze Stadionem Olimpijskim i ArcelorMittal Orbit.

londyn-prisma-trafalgars-square

Trafalgar Square i National Portrait Gallery

londyn-prisma-stadion-wembley

Słynny Stadion Wembley

prisma-najpiekniejsze-zdjecia-z-londynu

Najpiękniejsze miejsce w Londynie na zdjęcie z Big Benem, po drugiej stronie Tamizy.

Przetworzone zdjęcie z przez aplikację Prisma można opublikować na Facebooku, Instagramie. Jakich hastagów użyć do zdjęć z Prismy? Ludzie oznaczają na Instagramie fotki hashtagami #prisma (już ponad 1,5 mln zdjęć) #prismacolors #prismacolor #prismatic #prismaapp.

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-01

Kolejka górska w Londynie czyli Emirates Air Line.

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-03

Kolejka DLR oraz Canada Tower i inne wieżowce w Canary Wharf.

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc

Stacja metra

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-05

Katedra Św. Pawła w Londynie.

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-08

Łuk Triumfalny Wellington Arch przy Hyde Parku i Green Parku

Jeśli nie bawiliście się jeszcze Prismą to uważajcie, jest to bardzo wciągające. Mogliście już widzieć prismowe zdjęcia na Facebooku czy Instagramie znajomych. Ja czuję, że przez najbliższe dni ogarnie mnie mania Prismy. Inni ganiają za Pokemonami i grają w Pokemon Go, a ja planuję poprzerabiać jeszcze zdjęcia z Polski. Udanej zabawy, artyści! 😉

Tagi: , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Egzotyczny Shepherd`s Bush Market

Znudziły się wam zakupy na Oxford Street albo w Harrodsie w Knigtsbridge? Macie dosyć jedzenia z Sainsbury`ego, Tesco czy Waitrose? Przyjedźcie do Shepherd`s Bush Market i odkryjcie inny, egzotyczny Londyn. O wielu takich miejscach nie przeczytacie w przewodnikach. To jedno z…

Digital Summer w Hackney

Dziś odwiedziłem Hackney Community College w Shoreditch. Tuż obok znajduje się Silicon Roundabout – jedno z najszybciej rozwijajacych się centrum nowych technologii w Europie. Nic dziwnego, że w collegu zorganizowano Digital Skills Summit. To wydarzenie we wschodnim Londynie przede wszystkim…
Na wybory z psami czy wolno

Wybory parlamentarne z psami przed lokalami wyborczymi

Brytyjczycy nie przestają nas zaskakiwać. Przyjeżdżając trzy lata temu do Wielkiej Brytanii nie oczekiwaliśmy takich zawirowań politycznych. W 2016 zaczęła się kampania pro unijna i zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ze słynnymi 350 milionami funtów na NHS Nigela…
Filmy z Londynu
6 najnowszych atrakcji w Londynie
Menu