Alicja dawniej i dziś

Kasia, przyjaciółka Alicja, opowiada jaką osobą była Alicja przed chorobą i jak ona wpłynęła na Alicję.

Energia

Przed: Tryskająca energią, pełna pasji, pogodna, ciągle w ruchu, uśmiechnięta i towarzyska. Głośno śpiewała i wygłupiała się. Potrafiła wywołać uśmiech i dać radość wielu ludziom.

Teraz: Zmęczona, słaba, stale potrzebuje odpoczynku. Przez chorobę niemal całe dnie musi spędzać w łóżku. Jeśli chce wybrać się w jakiekolwiek miejsce, musi korzystać z wózka inwalidzkiego i polegać na pomocy Jarka. 

Aktywność

Przed: Jeździła wszędzie i robiła tysiące rzeczy na raz. Uwielbiała podróżować i poznawać ludzi. Z miłości do podróży powstał blog DuoLook, gdzie razem z Jarkiem odkrywała uroki niezwykłych zakątków i pokazywała je swoim czytelnikom.

Teraz: Musiała organiczyć towarzyskie kontakty. Każda aktywność jest mecząca, używa kołnierza ortpopedycznego. 

Pasje

Przed: Czytała dużo książek, chodziła do muzeów, galerii, brała udział w konferencjach. Seniorów uczyła nowych technologii i technik pamięci.

Teraz: Ma chwilowe zaniki pamięci, problemy z koncentracją. W najgorsze dni, nagle zasypia podczas rozmowy. 

Praca

Przed: Była aktywną dziennikarką. Przeprowadzała liczne wywiady, robiła reportaże, prowadziła szkolenia, pisała scenariusze. Prowadziła warsztaty z kreatywności. Razem z Jarkiem przejachała niemal cała Polskę i przeszkoliła ponad 8 000 osób.

Teraz: Brakuje jej sił, jeśli przesadzi z wysiłkiem, ból przeszywa ciało. Często odpoczywa, nie może pracować. 

Życie

Przed: Kochała życie. Kochała ludzi. Cieszyła się drobnymi rzeczami i kiedy tylko miała możliwość pomocy komukolwiek, nigdy nie odmawiała. Czerpała z tego olbrzymią radość, szczęście i siłę. 

Teraz: Kocha życie. Kocha ludzi. Obserwuje przylatujące na parapet ptaki, cieszą ją zielone pączki na drzewach. Płacze czytając opisy kolejnych chorych, tak jak ona zbierających na operacje. Nawet w chorobie myśli o innych. 

Przeczytaj historię choroby Alicji i wesprzyj ją na Siepomaga.

Menu

Pin It on Pinterest